Sončno nabrežje 8/Riva del Sole 8
6310 Izola/Isola
Tudi to poletje bomo ob koncih tedna na Sončnem nabrežju vzpostavili območje za pešce. Prvič bomo to naredili že ta petek, 20. junija. Tako bo več površin namenjenih občanom, obiskovalcem in gostincem.
Trajanje zapore
Zapora Sončnega nabrežja se bo v petek začela ob 19. uri in bo trajala do polnoči. V soboto bomo postopek ponovili – prav tako med 19. in 24. uro, medtem ko bo v nedeljo spremenjen režim dve uri krajši in bo torej trajal do 22. ure. Tako bo vsak konec tedna vse do konca avgusta.
V navedenih terminih ne bo mogoče voziti po Sončnem nabrežju (izjeme bodo tisti, ki bodo pridobili posebno dovoljenje za dostop na območje za pešce). Avtomobile bo primerneje pustiti na javnih parkiriščih zunaj mestnega središča in se do starega jedra sprehoditi ali uporabiti kurjerco.
Občane in obiskovalce prosimo, naj upoštevajo prometne predpise tudi v mestnih ulicah.
Reditelji tudi na Svetilniku
Upoštevanje spremenjenega režima na območju za pešce bodo nadzirali občinski redarji in prepoznavno oblečeni reditelji. Slednji bodo prisotni ob zapori na Sončnem nabrežju in v mestnih ulicah. Ob koncih tedna bodo prisotni tudi na območju kopalnih voda na Svetilniku: ob petkih od 15. do 21. ure ter ob sobotah in nedeljah od 8. do 21. ure. Pozorni bodo na spoštovanje Odloka o javnem redu in miru v občini Izola.