Sončno nabrežje 8/Riva del Sole 8
6310 Izola/Isola
V Izoli se po včerajšnjem nepričakovanem neurju stanje počasi umirja. O obsegu posledic še nimamo točnih podatkov, saj še vedno zbiramo informacije na terenu. Iz Ministrstva za okolje in prostor so nam potrdili, da je glede na količino padavin šlo za izredni dogodek.
Enota Školjka v vrtcu Mavrica jutri še ne bo sprejela otrok
Z jutrišnjim dnem bo varstvo otrok v vrtcih in pouk v šolah potekal nemoteno, razen enote Školjka vrtca Mavrica, ki jutri na sprejem otrok še ne bo pripravljena. Za vse otroke, ki ne bodo imeli varstva, bo poskrbljeno.
Prijava škode na zasebni lastnini
Občane, ki so na zasebni lastnini zabeležili škodo obveščamo, da se za prijavo škode obrnejo na agente zavarovalnice pri kateri imajo premoženje zavarovano.
Na voljo dodatni zabojniki
Komunala Izola obvešča, da zabojnike za kosovne odpadke in zeleni rez prioritetno nudijo prizadetim v včerajšnjem neurju. Za več informacij se obrnite na izolsko komunalno podjetje.
Tako močan naliv smo beležili pred 50 leti
Pristojne na Ministrstvu za okolje in prostor smo vprašali kdaj smo na zadnje v Izoli zabeležili tako veliko količino padavin ter prejeli sledeči odgovor: »Ob prehodu hladne fronte prek Slovenije 22. oktobra so zlasti popoldne nastajale nevihte, ki so jih spremljali tudi močnejši nalivi. Najmočnejši naliv je bil zabeležen na obali, kjer je v dveh urah padlo tudi več kot 50 mm dežja. Na samodejni ekološko-meteorološki postaji Koper Markovec smo v 145 minutah izmerili 87 milimetrov (litrov na kvadratni meter) dežja. V obdobju najhujšega naliva, ki je trajal od 16.50 do 17.45, pa 69 mm dežja. Zaradi precejšnjih krajevnih razlik je mogoče, da je kje na Obali padlo prek 100 mm dežja v manj kot dveh urah, saj je mreža merilnih postaj preredka, da bi zaznala največji ekstrem. Po omenjenih podatkih z Markovca in na podlagi dolgoletnih meritev na portoroškem letališču sklepamo, da je bila povratna doba za celoten naliv (87 mm v 145 minutah) okoli 25 let, za jedro naliva (69 mm v 55 minutah) pa okoli 50 let. Povratna doba je statistična mera za pogostost dogodka; naliv s povratno dobo 50 let pomeni, da takšen ali še močnejši dogodek nastopi povprečno enkrat na 50 let,« nam je povedal Gregor Vertačnik iz Ministrstva za okolje in prostor.