Sončno nabrežje 8/Riva del Sole 8
6310 Izola/Isola
Po podatkih Finančne uprave RS je bilo od 19. junija do 1. oktobra 2020 v Izoli unovčenih 41.021 turističnih bonov v skupni vrednosti dobrih 6 milijonov EUR, kar jo uvršča na 3. mesto med vsemi slovenskimi občinami po vrednosti unovčenih bonov. Statistični podatki kažejo, da se je število gostov v primerjavi s preteklim letom povečalo za 33 %, število nočitev pa za 49 %. Septembra je bil zabeležen 80-% obisk slovenskih gostov.
Uspešno delovanje Turističnega združenja IzolaNa Turističnem združenju Izola si prizadevajo za kontinuirani razvoj destinacije in podporo turističnemu gospodarstvu. V ta namen trenutno izkoriščajo finančna sredstva, pridobljena z evropskim projektom Izola – digitalni otok, ki bo trajal predvidoma do izteka leta 2021. Občanom ponujajo zanimiva predavanja strokovnjakov s področja enogastronomije in različnih razvojnih področij. Za izboljšanje kompetenc zaposlenih na področju gostinstva in turizma organizirajo sedem izobraževalnih delavnic.
Velik doprinos za Izolo bo tudi digitalizacija naravne in kulturne dediščine. V časih, ko je za mnoge skorajda nemogoče potovati, bo taka predstavitev morebiti predstavljala edino možno potovanje, vendar obenem tudi pobudo za kasnejši dejanski obisk Izole. Digitalizirane bodo tri enote nepremične kulturne dediščine: palača Besenghi degli Ughi, Arheološki park Simonov zaliv in staro mestno jedro. Tovrstna predstavitev bo na ravni Slovenije predstavljala del sistematičnega digitalnega registra dediščine. Na Turističnem združenju Izola posebej izpostavljajo še doživetje rimske kulinarike v arheološkem parku, ki bo združevalo kulinarično področje s kulturno dediščino in bo prijavljeno na poziv Slovenske turistične organizacije za petzvezdično doživetje.
Nove turistične produkte bo mogoče tržiti vse leto. Namen Turističnega združenja Izola je privabiti v mesto tudi zahtevnejše goste, ki bodo aktivno vključeni v mnoge turistične produkte, njihova izkušnja pa bo avtentična in butična.
Fotografija: RIIBA